Sabit Numara Tahsisi Nedir?

Regnum Network ücretsiz numaralandırma (DID) hizmetini kullanarak artık Coğrafi numara (0212, 0216, 0312, 0232, 0326, 0342) ve Konumdan bağımsız 0850 ‘li numara bloklarımızdan kendinize yeni bir numara alabilir ve avantajlı Regnum Network voip hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Regnum Network'ten Sabit Numara Tahsis Etmenin Avantajları

• Numara almanın herhangi bir tahsis, kurulum veya abonelik ücreti yoktur. İlk kullanım maliyeti sıfırdır.

• Aylık sabit ücret uygulaması yoktur. Tamamen ücretsiz bir servistir.

• Size tahsis ettiğimiz yeni numaranız üzerinden eş zamanlı sınırsız çağrı alabilirsiniz. (İnternet bant genişliğinize bağlı olarak.)

• Farklı projeleriniz için birden fazla numara alabilirsiniz. Size tahsis edilen tüm numaralar aranan numaranız bilgisi eşliğinde (CLD) mevcut hesabınıza yönlendirilir. Böylelikle santralinizde aranan numaranıza göre senaryolar oluşturabilir, santralinizde birden fazla proje çalışabilirsiniz.

• Tahsis ettiğiniz numarayı istediğiniz mobil veya sabit numaraya yönlendirme.

Nasıl Kullanılır?

Ip Santral veya Bulut Santrallerle Kullanım

Sabit numarayı şirketlerde kullanmak için en gelişmiş yöntem ip santral ve bulut santral sistemleridir. Santrale tanımlanan sabit numara için, santralin özelliğine göre istenilen senaryo uygulanabilir.

Bilgisayarla Kullanım

Sabit numarayı, bilgisayara yüklenecek arama yazılımına tanımlayarak kulaklıklı mikrofon aracılığıyla kullanmak mümkündür. Bu yazılımı kullanmak genellikle bireysel kullanımlar için yada ufak çaplı çağrı merkezlerinin tercihidir. Fakat ip santral ya da çağrı merkezi sistemi ile birlikte arama yazılımı kullanarak da tercih edilmektedir.

Ip Telefonla Kullanım

Sabit numarayı ip telefona tanımlayarak kullanım şeklidir. Genellikle bireysel bir çözümdür. Fakat Ip santral ile ip telefonu bir arada kullanmak şartıyla kurumsal bir çözüm olarak tercih edilmektedir.

VoIP Gateway Cihazıyla Kullanım

Voip gateway cihazıyla kullanım, genellikle analog santral kullanan ve ip santral yatırımı yapmak istemeyen şirketlerde sabit numarayı santral üzerinden kullanabilmek için tercih edilmektedir.

Akıllı Telefonla Kullanım

Akıllı telefona yüklenecek olan SIP tabanlı uygulamalarla sabit numaraları kullanmak mümkündür. IOS ve Android işletim sisteminde test edip kullanılmasını önerdiğimiz birkaç uygulama bulunmaktadır. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

Yönlendirme Yaparak Kullanım

Bu yöntem sadece sabit numaraya dışarıdan (inbound) çağrı almak için tercih edilebilir. Bu yöntemle arama yapmak mümkün değildir.